Ikebana dirbtuvės

Kviečiame balandį pasitikti kūrybiškai – Azijos menų centras balandžio 3 dieną rengia ikebana stiliaus gėlių komponavimo dirbtuves. Ši japoniška meno forma, skirtingai negu tradicinė floristika, remiasi įvairiomis taisyklėmis ir specialia komponavimo tvarka, pasižyminčia minimalizmu ir asimetrija. Tai yra ne tik dekoratyvios puokštės kūrimas dėl estetinių priežasčių, tačiau ir savotiškas meditacinio pobūdžio užsiėmimas, leidžiantis vaizdžiai išreikšti žmogiškąjį ryšį su gamta. Dirbtuvės skirtos visiems floristikos ar augalų mėgėjams, trokštantiems pabandyti sukurti gyvų gėlių kompoziciją šiuo japonišku stiliumi. 

Užsiėmimą ves Vilniaus universiteto japonologijos ketvirto kurso studentė Rugilė Cimalanskaitė, kuri laisvu laiku itin domisi augalais ir jų priežiūra. Užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinti su ikebanos rūšimis, pagrindinėmis komponavimo idėjomis ir principais bei galės išreikšti savo fantaziją patys kurdami ikebaną, kuria vėliau galės pasipuošti savo namus.

Dirbtuvių kaina: 8 Eur (į kainą įskaičiuotos visos priemonės). Kompozicijoms įstatyti duosime indus, su kuriais galėsite parsinešti gėles namo, tačiau jeigu turite indą (moribana vazos stiliaus – žemą, platų, apvalaus arba stačiakampio dubenėlio formos, bent 10cm skersmens), į kurį iš karto norite daryti kompoziciją, labai kviečiame jį atsinešti.

Dirbtuvių trukmė: 1-1.5 val.
Data ir vieta: balandžio 3d. 14val., Azijos menų centras (Krivių g. 12 , Vilnius; Užupio meno inkubatorius)

Vietų kiekis ribotas.
Bilietai: https://tickets.paysera.com/…/ikebana-kurybines-dirbtuves

Renginio metu yra privaloma dėvėti veidą dengiančią kaukę ar respiratorių.