Edukacijos

Pažinti Azijos menus ir kultūrą, galime skaitydami, stebėdami parodas ar dalyvaudami filmų peržiūrose, tačiau tiesiogiai prisilietus ir prisidėjus prie meno kūrimo galime geriau suprasti kodėl jis yra toks koks yra ir taip išmokstame vertinti ir gerbti jį, o ir tuos, kurie jį kuria.

Įvairiausiems kraštams yra būdingi skirtingi meniniai ornamentai, raštai, gamybos technikos, kalba ir rašmenys, kurie diktuoja apie skirtinguose regionuose egzistuojančias filosofijas, mokymus ir tradicijas. Jie slepia įvairius pasakojimus apie žmonių kasdienybę, įpročius ir pasirinkimus. Pažintis su naujais kūrybos metodais gali atverti nežinomus kūrybinius klodus ir mumyse, o ir pažinti žmones iš įvairių pasaulio kraštų.


Šiuo metu organizuojame Rangoli, origami lankstymo užsiėmimus.

Origami lankstymas

This image has an empty alt attribute; its file name is kulturos-naktis-foto-9-1024x683.jpg

Tikriausiai iš popieriaus išlankstytos gervės, lėktuvėliai ir vėduoklės yra jau pažįstami origami. Iš pirmo žvilgsnio, jau pažįstamas metodas, iš tiesų yra daug paslaptingesnis, nei gali atrodyti. Nors laikoma, kad origami yra kilęs Japonijoje, mat japonų kalboje žodis origami 折り紙  reiškia popieriaus lankstymą, tačiau galima pastebėti popieriaus lankstinių ir Kinijoje, o Europoje įmantriai buvo lankstomos servetėlės. Japonijoje tai labai paplitusi kasdienė praktika, pavyzdžiui ant vokų priklijuojami noshi lankstiniai – laimės ir sėkmės linkinti dovana. Origami dirbtuvėse mokysimės lankstyti paprastus ir sudėtingesnius lankstinius. Domėsimės popieriaus specifika ir raštais, bei daugiau sužinosime apie origami lankstymo technikų panaudojimą įvairiose srityse.

Rangoli užsiėmimai

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_6527-1-1024x683.jpg

Rangoli – tai dažniausiai apskritas iš spalvotų miltų, ryžių, smėlio, žiedlapių ar kalkakmenio supiltas piešinys, primenantis mandalas. Ši praktika Pietų Azijoje nusidriekia nuo hinduisčių moterų namų slenksčių iki budistų vienuolių meditacijos metu pilamų itin detalių ir įmantrių piešinių. Vieniems tai – pasaulio grožio ir tuo pačiu jo laikinumo išryškinimas, kitiems – namų laimės šaukliai, kviečiantys deivę Lakšmę užsukti į svečius.

Kviečiame išbandyti supilti savo rangoli ir išgirsti daugiau pasakojimų apie rangoli raštų ir spalvų reikšmes. Tai įdomi kūrybinė ir meditacinė patirtis.

Chna piešiniai ant kūno

Daugiau nei laikina tatuiruotė – chna piešimo ant kūno kultūra Azijoje. Pastaruoju metu pasaulyje vis populiarėjant įvairaus pobūdžio kūno dekoravimo praktikoms, chna piešiniai tampa trumpalaike kūno tatuiravimo alternatyva, tikrų tatuiruočių ,,bandomuoju triušiu‘‘. Tačiau Azijoje ir Šiaurės Afrikoje ši tradicija egzistuoja ne kaip paprasta kūno puošyba, bet neatsiejama pagrindinių gyvenimo švenčių ir ritualų dalis. Dirbtuvių metu kviečiame susipažinti su šio stebuklingo augalo savybėmis ir istorija, skirtinguose regionuose praktikuojamais piešimo stiliais. Galėsite pamatyti, kaip gaminami natūralūs chna dažai, išmokti kelis esminius kūno dekoravimo elementus bei patys išbandyti savo ranką ir pasinerti į šią meditatyvią piešimo praktiką.

Furoshiki pakavimo dirbtuvės

Furoshiki (jap. 風呂敷, vonios paklodė) – Japonijos tradicinė vyniojimo medžiaga ir tuo pačiu jos panaudojimo būdas. Jau šimtmečius gyvuojanti, japonų ištobulinta daiktų pakavimo į kvadratinį medžiagos audinį technika kadaise užgimė kaip primityvi, tačiau itin praktiška idėja, iki šiol žavi tiek savo paprastumu, tiek elegancija. Mokysimės ne tik apie furoshiki istoriją, bet ir pakuoti dovanos į kvadratinius, įvairaus dydžio audinius, o taip pat ir susirišti įvairius nešulius.

Dėl dirbtuvių kreipkitės info@azijosmenucentras.lt

Lauksime Jūsų!