Japonų kultūros festivalyje BON ODORI
12:00-21:00
šurmuliuos įvairių japoniškų įdomybių kupina mugė, kur gausybę veiklų ir naujų potyrių paruošė japonų kultūros entuziastai Lietuvoje.
JAPONIJOS AMBASADA LIETUVOJE
Mūsų brangūs draugai ir daliniai rėmėjai, Japonijos ambasada Lietuvoje 在リトアニア日本国大使館, viso festivalio BON ODORI metu kvies lankytojus susipažinti su japonų kaligrafija. Kiekvienas turės unikalią progą iš festivalio išsinešti mažą dovanėlę – savo vardą ar kokį kitą žodį, užrašytą japonų kalba.
KURO NEKO
Dar vienas festivalio BON ODORI mugės dalyvis yra KuroNeko.lt. Tai vieta, kur galite atrasti platų maisto produktų asortimentą iš tolimosios Azijos šalių (Japonijos, P. Korėjos, Kinijos, Tailando, Vietnamo, Indonezijos ir kt.), kalnus atributikos iš anime (jap. animacija), tokių kaip – “Dragon ball”, “One Piece”, “Chainsaw Man”, “Attack on Titan” ir daugelio kitų.
Be to, kartu su Kuro Neko paruošėme festivalio atributiką, kurią festivalio metu galėsite įsigyti Kuro Neko palapinėje. Jūsų laukia krepšeliai ir marškinėliai su išskirtiniu festivalio vizualu, sulaukusiu daugybės komplimentų.
Festivalio vizualo autoriai yra dviejų puikių menininkų – Indre Beinarte Art ir Lukas Tomaševičius Archetip – kolaboracijos rezultatas!
JAPOKO
Ateinantį šeštadienį mažieji (ir ne tik!) festivalio lankytojai Japoko stende turės puikią progą išbandyti konstravimą su japonišku lavinamuoju konstruktoriumi „LaQ”!
Taip pat galėsite susipažinti su išskirtinės kokybės japoniškomis raštinės prekėmis. Nepraleiskite progos atrasti unikalius, originalius ir kokybiškus produktus tiesiai iš Japonijos!
YUKARI
Jeigu namie turite kokį nors japonišką rūbą, būtinai juo pasipuoškite BON ODORI festivaliui. O jeigu neturite – ne problema!
Japonijos agentūra Japan Agency “Yukari” suteiks galimybę bent trumpam pasimatuoti japonišką yukatą (vasarinį kimono) ir įsiamžinti nuotraukose !
Japonijos agentūra Japan Agency “Yukari” yra organizacija, užsiimanti Japonijos kultūros ir kalbos sklaida Lietuvoje. Pagrindinė agentūros veikla – japonų kalbos kursai ir pamokos įvairioms amžiaus grupėms nuo vaikų iki suaugusiųjų. Taip pat agentūra organizuoja kultūrinius renginius, pristatymus ir kūrybines dirbtuves, edukacines programas ir stovyklas Japonijos tematika. Agentūros pavadinimas „YUKARI” reiškia lemtį, ryšį ir bendrumą, kuris atspindi jų misiją sujungti žmones su Japonija per kultūrinius ir kalbinius projektus.
JAPON CAFE
Japon Cafe Jums bus paruošusi origami ir mizuhiki dirbtuves!
Origami – popieriniai lankstiniai, kilę iš Japonijos – yra puikus būdas pamiklinti pirštus ir pasigaminti sau kažką mielo. Galbūt net praktiško! Dirbtuvėse naudosite įvairiai raštuotą ir neraštuotą origami popierių, parsivežtą iš Japonijos. Išmėginsite, ką gali popierius, kūrybingumas ir kantrybė, ir pasidžiaugsite savo darbo vaisiais – popieriniu suvenyru!
Mizuhiki – kitas japonų menas, būtent mazgų rišimo iš ryžių siūlų. Dažniausiai šiais mazgais yra dekoruojami japoniški dovanų vokai, taip pat ir įvairūs aksesuarai. Per šias dirbtuves rišite mizuhiki mazgus ir klijuosite juos prie vokų. Tai gali tapti puikia dovana artimiesiems!
ONIGIRI
Gali nuskambėti keistai, tačiau japonų kasdienis maistas visai ne sushi, o onigiri – ryžių rutuliukas arba trikampis, kuris įdaromas žuvimi, daržovėmis, žaliu tunu, edamame pupelėmis, shiitake grybais ir panašiai. Jeigu neteko ragauti onigiri, festivalio BON ODORI metu tikrai turėsite šią galimybę!
Onigiri Vilnius, įsikūrusi Halės turguje, yra pirmoji Lietuvoje specializuota onigirių užkandinė, kuri gimė iš vienos lietuvių šeimos didžiulės meilės Japonijai ir maistui.
Onigiri paprastai valgomas šaltas, įvyniojus jį į jūržolių lapą. Japonijoje onigirį galima nusipirkti kiekvienoje „corner shop” krautuvėlėje, degalinėje, stotyje, net ir restorane.
TAMAGO
Japonų stiliaus kavinė Tamago festivalio metu kvies į “gatvės maisto” gastronominę patirtį ir savo gomuriais nukeliauti į Rytų Aziją! Tamago tieks vištienos, krevečių bei daržovių tradicinius yakitori iešmelius bei japoniškus gėrimus.
Tamago komanda kiekvieną dieną dalinasi su žmonėmis Rytų Azijos kultūra ir tradicijomis. Kavinė, esanti Mindaugo gatvėje, siūlo tokius patiekalus, kaip suktas omletas (Tamagoyaki), turbūt puriausiuis pasaulyje suflė blyneliuis su rožių kondensuotu pienu ir matcha.
Kam pirkti lėktuvo bilietą, kai gali tiesiog ateiti?
DAISHINKAN
Festivalio metu turėsite galimybę susipažinti su japonišku kovos menu su kardais bei japonišku kardo ištraukimo menu. Istorijų namų kieme kendo ir iaido klubas Daishinkan surengs japoniško kardo valdymo meno demonstraciją.
Klubas Daishinkan vienija įvairaus amžiaus, profesijų bendraminčius praktikuojančius kendo ir iaido. Daishinkan praktikos vyksta Kaune ir Vilniuje. Klube praktikuojama ir siekiama propaguoti šiuos kovos menus ir jų principus, suteikt galimybę pažinti ir atrasti japoniškus kovos menus kendo ir iaido kiekvienam besidominčiam. Daishinkan yra Lietuvos Kendo Asociacijos narys.
SUGI BAN WOOD
Ar esate girdėję apie Yakisugi? Tai japoniška medienos deginimo technologija, kuri prieš daugiau nei pustrečio šimto metų pirmiausia išplito Japonijoje. Nuo 18 a. vidurio Yakisugi buvo pradėta naudoti daugiausia namų fasadų apdailai, vėliau detalės derintos ir interjere.
Apie Yakisugi ir šios technologijos panaudojimą interjere papasakos
Sugi Ban Wood – kraftinė deginta mediena, kurie festivalio mugėje turės savo stendą. Sugi Ban Wood – kraftinė deginta mediena, pasitelkdami šimtmečius Japonijoje tobulintą medienos deginimo technologiją, pritaiko ją šiandienos poreikiams. Šamotinių plytų krosnyje degindami pušies, eglės ir maumedžio medienos paviršių – apsaugo ją nuo permainingų oro sąlygų, pelėsio bei įvairių kenkėjų, išryškindami natūralų medienos raštą ir suteikdami išskirtinę išvaizdą.
Džiaugiamės, kad festivalio informacinį stendą mums pagamino būtent Sugi Ban Wood – kraftinė deginta mediena. Galėsite juo pasigrožėti prie įėjimo į festivalį!