11/05 14:00 Dr. Pin-Chuan Chen paskaita: The Pioneer of Taiwanese Independent Documentary''

Paskaita anglų kalba vyks ,,Skalvijos” kino centre (A. Goštauto g. 2, Vilnius)

Septintajame dešimtmetyje Taivane pasirodo keletas pirmųjų nepriklausomų dokumentinių filmų, tačiau tokia pavienė veikla tuo metu netapo akstinu šios kino produkcijos vystymuisi. Nepaisant to, dvi trumpametražes dokumentikas ,,Rytas Taipėjuje” ir ,,Kalnas” galima laikyti nepriklausomos taivanietiškos dokumentikos pradininkėmis, neabejotinai padariusiomis įtaką tolimesnei nepriklausomo dokumentinio kino raidai Taivane.

Šioje paskaitoje – peržiūroje turėsite galimybę ne tik išvysti ,,Ryto Taipėjuje” ir ,,Kalno” kino juostas, bet ir daugiau apie nepriklausomą taivanietišką dokumentiką ir jos raidą sužinoti iš Taivano kultūros ministerijos skyriaus vadovo Londone dr. Pin-Chuan Chen. Jis gausybę savo laiko skyrė kino filmų tyrimams bei apsigynė disertaciją ,,A Critical History of Taiwanese Independent Documentary”.

Rytas Taipėjuje

Rež. Pai Ching-jui\ Dokumentika\ Taivanas\ 1964

Auštant, neonines miesto šviesas po truputį praryja ryto žara. Kameros objektyvas praskrieja pro parkus, bažnyčias, turgavietes ir gamyklas, ir galiausiai nužvelgia vidurinei klasei priklausančios šeimos ryto rutiną… Tai ankstyvasis režisieriaus Pai Ching-jui darbas, kurį jis sukūrė vos tik sugrįžęs iš Italijos.

Kalnas

Rež. Richard Yao-chi Chen\ Dokumentika\ Taivanas\ 1966

Filme pasakojama apie tris meno studentus: Huang Yong-song, Mou Tun-fei ir Huang Gui-rong, kurie leidžiasi į ekskursiją po Sindžu apylinkių kalnus. Jie kalbasi apie savo meninius idealus bei svajones, studentiškus vargus, Vietnamo karą. Jų kelionę užlieja California Dreamin dainos garsai. Filmo originalas ilgus metus gulėjo Kalifornijos universiteto profesoriaus garaže.