11/05 12:30 Konstantino Andrijausko paskaita: ,,Taivanas tarp dviejų Kinijos respublikų: istorinis ir politinis kontekstas''

Paskaita vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) (lietuvių k.)

Taivanas daugeliu atžvilgių pasižymi unikalia politine istorija bei tapatybe, kurių problematika yra žymiai platesnė ir svarbesnė nei sufleruoja palyginti nedidelis salos plotas ir gyventojų skaičius. Šio unikalumo atsiradimo priežastys bei pasekmės ir yra pagrindinės paskaitoje gvildenamos temos.

Konstantinas Andrijauskas – VU TSPMI Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas. 2014 m. apsigynė daktaro disertaciją Kinijos ir Rusijos tarpusavio santykių tema, įgyvendino mokslines stažuotes Kinijos Fudanio ir Džedziango universitetuose, JAV Columbia universitete. Akademinių pranešimų ir kviestinių paskaitų daugelyje Europos, Azijos, Amerikos ir Australijos institucijų autorius. Yra išleidęs per tuziną mokslinių straipsnių, tarp jų – monografiją lietuvių kalba “Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse” (2016 m.). Konstantino Andrijausko mokslinių interesų sritys – Azijos ir posovietinės erdvės tarptautiniai santykiai ir politinės sistemos, lyginamoji politika, civilizacijos ir kultūros istorija.