Tekstilės marginimo dirbtuvės - Shibori

Žiemišką vasario 4-osios popietę vėl kviečiame praleisti itajime shibori marginimo dirbtuvėse ir susikurti originalią rankomis dažytą skarelę.

Shibori – tekstilės marginimo bei dažymo būdas kai audinys yra sulankstomas, suspaudžiamas, suvyniojamas arba sudaigstomas tokiu būdu apsaugant jį nuo dažų įsiskverbimo. Po dažymo gaunamas pasikartojantis ornamentas, kuris pasižymi įvairiais dažų prasiskverbimo tonais.

Shibori menas kildinamas iš Azijos šalių, o shibori žodžio kilmė japoniška. XVII a. Japonijoje buvo įkurtas Arimatsu miestelis bei tekstilės dažymo industrija. Arimatsu meistrų dėka Japonijoje dažymo technikos pasiekė patį aukščiausią meistriškumo lygį, susiformavo tradicinių shibori marginimo technikų įvairovė. Itajime shibori viena iš tradicinių technikų, kai audinys yra sulankstomas pasikartojančia seka ir iš abiejų pusių suspaudžiamas pagaliukais arba geometrinėmis formomis.

Dirbtuves ves bei japonišką itajime shibori dažymo techniką pristatys menininkė Austė Guogaitė. Ji ne tik domisi tradiciniais tekstilės marginimo būdais, bet taiko juos ir asmeninėje kūryboje. Austė neseniai lankėsi shibori marginimo centruose Japonijoje: Arimatsu ir Kioto shibori dažymo muziejuose. Dirbtuvių metu menininkė pasidalins savo patirtimi bei žiniomis apie shibori marginimo meną.

Visos reikiamos priemonės dirbtuvėms bus suteikiamos.

Rekomenduojame dalyviams nuo 14 metų.

Renginio trukmė: 2 valandos.
Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/tekstiles-marginimo-dirbtuves-shibori-2f52
Dirbtuvės vyks Azijos menų centre, Užupyje, Krivių g. 12 (UMI).