Susitikimas su Wu Ming-Yi Vilniaus universitete

Rugsėjo 22 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje įvyko susitikimas su pasaulinio garso taivaniečių rašytoju Wu Ming-Yi. Universiteto studentai ir bendruomenė klausėsi Wu Ming-Yi pristatymo apie savo kūrybą ir joje naudojamus kultūrinius bei istorinius kontekstus. Susitikimas vyko bendrine kinų kalba su vertimu į lietuvių kalbą, kurį atliko Vaidotas Bačianskas.

Wu Ming-Yi (1971) 吳明益 – rašytojas, menininkas, dėstytojas ir aplinkosaugos aktyvistas. Plačiai pripažintas vienu žymiausių savo kartos rašytojų, Wu Ming-Yi šešis kartus laimėjo „Open Book“ apdovanojimą, o jo darbai buvo išversti į dvidešimt kalbų. 2018 metais jo novelė „Pavogtas dviratis“ („The Stolen Bicycle“) pateko į tarptautinių „Man Booker“ apdovanojimų ilgąjį sąrašą – jis yra pirmasis taivanietis, kuris pelnė šį pasiekimą. Šiuo metu Wu Ming-Yi dėsto literatūros studijų dalykus Nacionaliniame Dong Hwa universitete (Taivanas).

Renginį organizavo Azijos menų centras, UNESCO literatūros miestas, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, VU Biblioteka, Taivano sinologijos studijų resursų centras (Taiwan Resource Centre for Chinese Studies).