Šokio žingsniu per Aziją: Bhangra

Šį kartą vėlyvą šeštadienio rytą kviesime Jus susipažinti su nuotaiką kiekvienam neabejotinai pakelsiančiu šokiu – bhangra.

Bhangra – tai indų liaudies šokis, susiformavęs prieš kiek daugiau nei 200 metų šiaurės Indijos Pandžabo regione. Pradžioje šokis buvo siejamas su pavasario derliaus švente Baisakhi. Bhangra pasižymi ypatingu energingumu – šokėjai vienu metu lenkiasi, šokinėja, kojomis atlieka įvairausius triukus, o skirtingų judesių priskaičiuojama virš 300! Šokio judesius palydi trumpos patriotinės, meilės dainos bei gana tranki ir ritminga muzika. Dažnai šokama ratu, apsivilkus be galo ryškiaspalvius rūbus. Ši apranga ir energingas šokis kartu sukuria tikrą audrą viso pasirodymo metu, tad kviečiame ir Jus išmokti vieną kitą linksmą judesiuką ir tokiu būdu pasitikti visai netrukus vyksiančią Indijos pavasario šventę Holi !

Su bhangra Jus supažindins Kristina Luna – jau keliolika metų Lietuvoje, Indijoje ir visame pasaulyje klasikinius indiškus šokius – kathak ir odissi – puoselėjanti charizmatiška asmenybė, ilgą laiką gyvenusi Indijoje, savo patirtimi bei žiniomis besidalijanti su Vilniaus universiteto studentais, o dabar – ir su Jumis!
Tad labai laukiame KIEKVIENO šeštadienį 11 val. pradėti nuo tikrų indiškų linksmybių. 🙂

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/3790075481067996/.