Ikebana dirbtuvės

Kviečiame pasimokyti nuostabaus japonų gėlių komponavimo meno ikebana. Ši japoniška meno forma, skirtingai negu tradicinė floristika, remiasi įvairiomis taisyklėmis ir specialia komponavimo tvarka, pasižyminčia minimalizmu ir asimetrija. Tai yra ne tik dekoratyvios puokštės kūrimas dėl estetinių priežasčių, tačiau ir savotiškas meditacinio pobūdžio užsiėmimas, leidžiantis vaizdžiai išreikšti žmogiškąjį ryšį su gamta. Dirbtuvės skirtos visiems floristikos ar augalų mėgėjams, trokštantiems pabandyti sukurti gyvų gėlių kompoziciją šiuo japonišku stiliumi. 

Užsiėmimą ves japonų kultūros entuziastė Renata Romanovienė. Renata jau 7 metus moko įvairaus amžiaus mokinius japonų kalbos pradžiamokslio, domisi japonų menais, literatūra, istorija, japoniškais sodais. Aktyviai dalyvauju organizuodama edukacinius ir kultūrinius „mažosios Japonijos“ renginius Alytuje. Ji jau treji metai yra Ikenobo Ikebana asociacijos narė ir mokosi ikebanos meno nuotoliniu būdu JK ir Airijos grupėje, kurios mokytoja yra Ikenobo ikebanos asociacijos profesorė Tomoko Kenny. Renata ikebanos dirbtuvėse dalinsis savo patirtimi, supažindins su ikebanos meno atsiradimo istorija, stiliais ir pakvies dalyvius pasinerti į kūrybinį procesą.

Kokį subtilų judėjimą arba kelią pasiūlys gėlės, šakos ar lapai? Kurti ikebaną reiškia ne tik sudėti augalus į vazą. Mes siekiame sustiprinti augalų grožį, kartu visiškai pripažindami, kad gyvename harmonijoje su gamta. Bus kuriama kompozicija Moribana stiliumi. Gėlės bus komponuojamos japoniškuose metaliniuose laikikliuose, vadinamuose kenzan ir induose suiban. Po renginio augalus dalyviai galės parsinešti į namus ir perkelti į savo turimas vazas ar indus, tokiu būdu pratęsiant ir papuošiant namų erdvę subtiliu kūriniu.

Visos reikiamos priemonės dirbtuvėms bus suteikiamos. Dirbtuvių metu vaišinsime arbata.

Bilietai:  https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/ikebana-dirbtuves

Rekomenduojame dalyviams nuo 16 metų.

Renginio trukmė: iki 3 valandų.

Dirbtuvės vyks Azijos menų centre, Užupyje, Krivių g. 12 (UMI).

📸 Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Neatvykus į užsiėmimą, bilietas nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, pasistengsime padėti rasti bilieto pirkėją. Dėl to kreipkitės info@azijosmenucentras.lt.