HAIKU - Begalybės Akimirka

Azijos menų centras kviečia Azijos kultūros gerbėjus jau į antrąjį susitikimų ciklo „Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ renginį. Šįkart pristatome renginį HAIKU – BEGALYBĖS AKIMIRKA, kuris įvyks jau balandžio 27 d., šeštadienį, 15 val. Japonų kultūros namuose NIHON, T. Kosčiuškos g. 26, Vilniuje.

Renginio metu haiku poetai ANDRIUS LUNECKAS ir ARTŪRAS ŠILANSKAS pristatys egzotiškąjį haiku poezijos žanrą ir savo kūrybą, įkvėptą Tolimųjų Rytų.

Susitikimo metu svečius kviesime susipažinti su japonų kultūros ir estetikos suvokimo persmelkta haiku stiliaus poezija ir jos išraiška Lietuvoje. „Haiku – tai akimirkos ir begalybės poezija“,- taip apie šį trapų, tačiau ypatingai išraiškingą žanrą atsiliepia A. Luneckas. Rašytojai taip pat leis prisiliesti ir prie asmeninių kūrybos patirčių, išlietų jų personalinėse poezijos knygose „Vasarnaktis“ bei „Dylantis mėnuo“. Taip pat, siekiant išsamiau pristatyti haiku žanrą ir jo autentišką skambesį, bus skaitomi haiku ir japonų kalba!

Tiesa, balandžio 27-osios popietę mus džiugins ne tik pavasarinės saulės nugairintų trieilių skambesys ir pokalbiai apie haiku tradiciją, bet taip pat tai bus ir unikali galimybė patyrinėti rytietiškos dvasios sklidinus japonų kultūros namus NIHON.

Būtent šio renginio proga nuo 14 val. vartus atvers bene gražiausias ir autentiškiausias japoniško stiliaus sodas Lietuvoje – prie jo kūrimo ir tobulinimo proceso prisidėjo net garsiausi Kioto meistrai. Labai tikėtina, kad renginio metu kaip tik išsiskleis ir sode augančios krūminės sakuros ir magnolijos – pasijausime, kaip Japonijoje! Prie žalios arbatos puodelio, po vienu stogu lauks ypatinga japonų kultūros, poezijos bei tradicijų sintezė.

Renginio metu bus galima įsigyti ir autorių poezijos knygų.

Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto:
el. paštu info@nihon.lt arba tel. 8 677 15588.

Renginys nemokamas, bet būsime dėkingi už paramą Japonų kultūros namams.

 

Apie projektą:

„Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ – tai kūrybine dinamika paremtų paskaitų-pokalbių-dirbtuvių ciklas, kurių metu siekiama žiūrovą supažindinti ir panardinti į betarpišką kontaktą su menininkais, kurių neatsiejamas kūrybinio kelio segmentas – Azijos kultūra ir jos įtaka.

Renginių metu keliami keli kertiniai klausimai – kaip lietuvių kūrėjų savimonėje atsiskleidžia Azijos kultūra ir kaip ji padeda vystytis menininko tapatumui? Ką reiškia svetimos kultūros įkvėptis? Stengiamasi neapsiriboti pokalbiais ir leisti žiūrovui pažvelgti į skirtingų žanrų tradicinį Azijos meną per Lietuvos kūrėjų akis.