Azijos margumynai ant kalno | Kultūros naktis 2024

Į Džomolungmą įkopti ir pajusti aukštikalnės galią pavyksta ne kiekvienam, o į Užupio kalną – beveik niekam! Bet jei visgi pasiryšite ir įveiksite jį, pakliūsite į azijietiškų menų pinkles, iš kurių išeiti bus tikrai labai sudėtinga. Klajosime po rašto sistemų labirintus, chna piešinius ir kitas azijietiškas įdomybes, mainysimės namuose dulkančiais suvenyrais iš Azijos, o sutemus nersime į kino pasaulį!

𝐏𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐚
𝟏𝟗:𝟎𝟎-𝟐𝟐:𝟎𝟎 𝐃𝐢𝐫𝐛𝐭𝐮𝐯𝐞̇𝐬: 𝐊𝐢𝐦𝐞𝐤𝐨𝐦𝐢 | 𝐇𝐞𝐧𝐧𝐚 | 𝐑𝐚𝐬̌𝐭𝐨 𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐦𝐨𝐬 𝐀𝐳𝐢𝐣𝐨𝐣𝐞 | 𝐀𝐳𝐢𝐣𝐢𝐞𝐭𝐢𝐬̌𝐤𝐚 𝐚𝐭𝐢𝐝𝐮𝐨𝐭𝐮𝐯𝐞̇

𝟐𝟐:𝟎𝟎-𝟐𝟑:𝟎𝟎 𝐃𝐨𝐤𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 ,,𝐒𝐞̇𝐤𝐦𝐞̇𝐬 𝐯𝐚𝐝𝐲𝐛𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐢” (𝐫𝐞𝐳̌. 𝐄𝐠𝐥𝐞̇ 𝐕𝐞𝐫𝐭𝐞𝐥𝐲𝐭𝐞̇)

𝐊𝐢𝐦𝐞𝐤𝐨𝐦𝐢
Tai tradicinė japoniška dekoravimo technika, kuriai naudojama putplasčio ruošiniai ir medžiagų atraižos. Iš šių dirbtuvių išsinešite dailų žaisliuką, į kurį sudėsime visas šilčiausias ir maloniausias mintis.

𝐇𝐞𝐧𝐧𝐚
Kūno puošimas chna dažais – kiekvienos svarbiausios Vidurio ir Pietų Azijos kultūrų šventės dalis. Kultūros nakties metu turėsite progą savo kūną papuošti įmantriais piešiniais.

𝐑𝐚𝐬̌𝐭𝐨 𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐦𝐨𝐬 𝐀𝐳𝐢𝐣𝐨𝐣𝐞
Kviesime išbandyti rytietiškos kaligrafijos meną, užsirašyti vardą Pietų ir Rytų Azijos rašto sistemomis ar išmokti kokį įdomesnį hieroglifą. Čia mums patalkinti sutiko puikiai Rytų Azijos kalbas išmanantys Azijos kalbų ir kultūrų namai.

𝐀𝐳𝐢𝐣𝐢𝐞𝐭𝐢𝐬̌𝐤𝐚 𝐚𝐭𝐢𝐝𝐮𝐨𝐭𝐮𝐯𝐞̇
Galbūt turite prikaupę knygų apie Aziją, kurios dulka lentynoje? O gal budos statulėlei, kurią kadais parsivežėte iš Japonijos, norite surasti naujus namus? Iš Azijos arba apie Aziją – turėsite puikią progą savo seniems daiktams atrasti naujus namus!
Atsineškite azijietiško dvelksmo turinčių, tačiau jau pabodusių ar nebereikalingų daiktų, kuriuos galėsite išsimainyti ar tiesiog atiduoti.

𝐃𝐨𝐤𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 ,,𝐒𝐞̇𝐤𝐦𝐞̇𝐬 𝐯𝐚𝐝𝐲𝐛𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐢” (𝐫𝐞𝐳̌. 𝐄𝐠𝐥𝐞̇ 𝐕𝐞𝐫𝐭𝐞𝐥𝐲𝐭𝐞̇)

Dokumentiniame filme grupė Vilniaus universiteto mokslininkų tyrinėja, kaip žmonės įvairiose kultūrose susitvarko su nežinomybės pojūčiu savo gyvenime, kaip deramasi su likimu ir daromi sprendimai, kokia vieta sėkmei ir atsitiktinumui. Tuo tikslu mokslininkai keliauja po Indiją, kur bendrauja su „profesionaliais likimo žinovais“ – Bengalijos astrologais, diskutuoja su mokslininkais ir vienuoliais, dalyvauja apeigose bei ritualuose.
Filmas bus rodomas lietuvių, anglų ir bengalų kalbomis su lietuviškais subtitrais. Filmo trukmė ~60 min.

PASTABA: Esant blogam orui – renginys bus perkeltas į vidų
Projekto vykdytojas: VšĮ Azijos menų centras
Partneriai: Azijos kalbų ir kultūrų namai , Vilniaus universitetas

Veiksmas vyks Azijos menų centre, Užupyje, Krivių g. 12 (UMI).
—————————————–
Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.
Informacija: info@azijosmenucentras.lt.