Paminėkime Divali šventę drauge

Net ir pačiose mažiausiose gatvelėse nusidriekiančios žybsinčių lempelių eilės, gardžiausių saldumynų aromatas, laimės sklidinas vaikų krykštavimas…
Kasmet su dideliu džiaugsmu šitaip yra pasitinkamas divalis – didžiausia hinduistų metų šventė, kurią kviečiame sutikti drauge lapkričio 4 d. 18val. A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos Mažojoje salėje.
Renginys nemokamas, tačiau prašome užsiregistruoti iš anksto:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOFVe5W3GTsOoY_IajGoNhl980fq-L0bx6jemim2kwNh90AQ/viewform

Daugiau apie renginį:


Būtent tamsoje spindinčios žibintų ir žiburėlių eilės yra pagrindinis Divalio atributas, iš kurio kilo ir pats šventės pavadinimas (hindi k. dīvālī – „žiburėlių, žibintų eilė“). Šįmet, pagal Indijoje iki šiol naudojamą mėnulio kalendorių, pagrindinė šventės diena yra mūsų lapkričio 4 d.

Tuomet, pasak hinduistų, stoja tamsiausia metų naktis, po kurios vėl grįžta ir švenčia pergalę šviesa. Laikoma, kad Divalio naktį mirusiųjų dvasios aplanko savo namus, ir žiburėliai nušviečia joms kelią.Rudeniška tamsa nesvetima ir mums, tad labai kviečiame įsisupti į pergalingos šviesos kupiną divali šventę ir Vilniuje!Čia ne tik susipažinsite su gausybe mitologinių istorijų apipintos šventės tradicijomis, bet ir turėsite progos sudalyvauti simbolinėje yagja ugnies ceremonijoje.


Ją atliks šiuo metu Lietuvoje viešintys ir lietuvių kalbos besimokantys Dev Sanskriti universiteto (Indija) studentai. Nors jie jau neblogai supranta mūsų gimtąją kalbą, tačiau tiek pasakojimas apie divali, tiek yagja ritualas vyks anglų kalba.Po ritualo jūsų lauks tradicinių bengališkų dainų ratas. Kartu su skaidriabalse Kriste Elena galėsite traukti tradicines Bengalijos baulų dainas.


Itin paprasti Indijos gatvės išminčiai jomis apdainuoja žmogaus dvasinį kelią. Jie klajoja po pasaulį ir už duonos kąsnį (nektarą) klausytojui atiduoda dainą (medų). Baulai savyje talpina tantrą, sufizmą, budizmą, islamą ir hinduizmą – jeigu moki klausytis, iš baulų dainų išgirsi daug įdomių pasakojimų. Dirbtuves ves Kristė Elena – baulų dainų klajonių po Indiją metu besimokanti iš savo mokytojo, septintos kartos baulo, Ananda Gopal Das Baul.

Nepraleiskite progos prisiliesti prie vienos gražiausių Indijos metų švenčių!

Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.
Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.