Indija - pėdų šokio gijomis nuausti piešiniai

 

Azijos menų centras kartu su Vinco-Krėvės Mickevičiaus memorialiniu butu-muziejumi ir Lietuvos-Indijos forumu kviečia į pirmą susitikimų ciklo ,,Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje’’ dalį :

Indija – pėdų šokio gijomis nuausti piešiniai
Dailininkės AUŠROS KLEIZAITĖS KAVERI ir šokėjos KRISTINOS LUNOS kūrybiniai susipynimai

Šios mistiniu pavadinimu nešinos paskaitos-performanso metu meno kalba prabils dvi ypatingos Indijos kultūros inspiruotos asmenybės. Jų gyvenimuose ir kūryboje pietų Azijos kultūra – tai ne turistinių išvykų emocinė bomba, bet lyg itin kruopčiai ištyrinėtas ir išaustas šilko saris.
Menininkės papasakos apie savo santykį su joms aktualiais Indijos kultūros klodais, tų klodų įtaką savirealizacijai ir kūrybinėms įkvėptims.

Kovo 21 dienos vakarą bus ne tik kalbamasi apie tolimos kultūros įtaką šių Lietuvos kūrėjų menui, taip pat bus parodyti ir dailininkės Aušros Kleizaitės Kaveri piešiniai bei tradicinė indiška tekstilė. Ją apipins Kristinos Lunos Dolininos šokio performansas, įkvėptas XV amžiuje kūrusio Indijos poeto-audėjo Kabiro eilių.

Dviejų moterų kūryba – šokis, dailė, tekstilė ir poezija lyg ploniausios šilko gijos susipins į nepakartojamą įvykį.
Labai kviečiame !

RENGINYS NEMOKAMAS

,,Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje’’ – tai kūrybine dinamika paremtų paskaitų-pokalbių-dirbtuvių ciklas, kurių metu bus siekiama žiūrovą supažindinti ir panardinti į betarpišką kontaktą su menininkais, kurių neatsiejamas kūrybinio kelio segmentas – Azijos kultūra.
Renginių metu bus keliami keli kertiniai klausimai – kaip lietuvių kūrėjų savimonėje atsiskleidžia Azijos kultūra ir kaip ji padeda vystytis menininko tapatumui? Ką reiškia svetimos kultūros įkvėptis?
Bus stengiamasi neapsiriboti pokalbiais ir leisti žiūrovui pažvelgti į skirtingų žanrų tradicinį Azijos meną per Lietuvos kūrėjų akis.
Kviečiame sekti naujienas ir dalyvauti!