TARP TRADICIJOS IR KŪRYBIŠKUMO: BHARATANATYAM

Gegužės 30 d. 18 val. Azijos menų centras kviečia į interaktyvią garsios Indijos šokėjos SHILPA NANJAPPA paskaitą.

Shilpa Nanjappa yra žymi BHARATHNATYAM šokėja. Ji – viena garsiausių savo kartos šokėjų Indijoje. Daugiau nei 20 metų treniravosi pas žymųjį Guru Padmini Ramachandran iš Bengaluru, yra surengusi daugiau nei 200 solo pasirodymų visame pasaulyje – šokėjos pasirodymai sulaukė pasisekimo tiek tarp kritikų, plačių auditorijų tarpe. Ji yra pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų tiek gimtojoje Indijoje, tiek visame pasaulyje.

Šiuo metu ji gyvena Coorg mieste ir tęsia savo darbą choreografijos srityje, moko šokio Bengaluru mieste ir pristato šokio pasirodymus įvariose prestižinėse vietose tiek Indijoje, tiek svetur.

Vakaro metu kelsime įvairius aktualius klausimus. Ar menininkai, paskiriantys savo gyvenimą tradiciniams menams, pakankamai išreiškia save? Ar laikantis griežtų kanonų ir taisyklių lieka vietos atlikėjo unikalumui? Koks menininko vaidmuo šiuolaikiniame, kasdien besikeičiančiame pasaulyje, jam sekant senomis tradicijomis?

„LIETUVA AZIJOJE – AZIJA LIETUVOJE“ – tai kūrybine dinamika paremtų paskaitų-pokalbių-dirbtuvių ciklas, kurių metu bus siekiama žiūrovą supažindinti ir panardinti į betarpišką kontaktą su menininkais, kurių neatsiejamas kūrybinio kelio segmentas – Azijos kultūra. Renginių metu keliami keli kertiniai klausimai – kaip lietuvių ir Azijos kūrėjų savimonėje atsiskleidžia Azijos kultūra ir kaip ji padeda vystytis menininko tapatumui? Ką reiškia svetimos ar savos, Azijos, kultūros įkvėptis? Jų metu stengiamasi žiūrovui leisti pažvelgti į skirtingų žanrų tradicinį Azijos meną per Lietuvos ir Azijos kūrėjų prizmę.

Renginys vyks VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, Hindi auditorijoje, Universiteto g. 5.

RENGINYS NEMOKAMAS IR VYKS ANGLŲ KALBA.