XI-asis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“

2019 m. lapkričio 9 d. 18 val. XI-asis tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“ tradiciškai kviečia praskaidrinti rudeniškas nuotaikas ir pasinerti į slėpiningą Indijos garsų ir judesių pasaulį. Festivalio scenoje šiais metais susitiks ir susipins meistrystė ir tradicija, naujų formų paieška ir kultūras siejanti kūrybinė raiška.

Renginys vyks Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Festivalį atidarys sceninis projektas „LauMes”, apjungiantis vienoje scenoje Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką, vokalines ir ritmines improvizacijas, skirtingas indų šokio tradicijas. Šis daugiasluoksnis šokio ir muzikos veiksmas pasakoja moterų istorijas: kasdienes ir paprastas, globalias ir keičiančias pasaulio įvykius. Jų painūs ir nenuspėjami likimai, kupini meilės ir neapykantos, gimimo ir griovimo, tarsi išausti LauMės juostoje. Projekto idėjos autorė – Kristina Luna.

Žiūrovus pradžiugins ir tradicinė klasikinio pietų Indijos šokio Bharatanatyam kompozicija „Idadu Padam-Šyvos šokis”, atliekama Rajyashree Rameshakademijos šokėjų: Irinos Kušelevič, Justinos Ližaitienės ir Neringos Raudytės.

Šių metų festivalio muzikinė dalis taip pasirengusi nustebinti klausytojus tarpkultūriniais susipynimais. Folklorinė stilizacija „Saulė sodą sodina” sujungs tarpusavyje dvi muzikines tradicijas: lietuviškąją ir indiškąją.

Muzikinės dalies kulminacija – festivalio svečias – Matyas Wolter (Vokietija). Matyas yra profesionalus, sitaro ir surbaharo instrumentus įvaldęs, muzikantas. Su klasikine indų muzika jis susipažino, studijuodamas muzikologiją Berlyne. Išgirdęs klasikinę raga muziką, jis įsitraukė ir pradėjo studijuoti pas žymų sitaro maestro Subroto Roy Chowdhury (Senia stilistinė mokykla) Kalkutoje. Vėliau pratęsė studijas su sarodo meistru – Irfan Khan (Shajahanpur-Lucknow tradicija).

Muzikantas koncertavo prestižiniuose indų muzikos ir džiazo festivaliuose visame pasaulyje: Dover Lane Music Conference Kalkutoje, Sitaro festivalyje Peterburge, Glastonbury festivalyje Didžiojoje Britanijoje, Leverkusener Jazztage festivalyje Vokietijoje ir etc. Jo bendradarbiavimas su žymiu pasaulinės ir džiazo muzikos projektu „Pulsar Trio” pelnė Matyas ir jo instrumentui pasaulinį pripažinimą. Muzikantas yra išleidęs eilę sėkmingų klasikinės raga muzikos ir su „Pulsar Trio“ sukurtų albumų ir nuolat bendradarbiauja su įvairiais muzikiniais projektais ir kuria muziką kino filmams.

Išsami informacija: www.sursadhana.lt