Festivalis Sursadhana 2019 prasideda!

Trečiadienį, lapkričio 6 d. jau 11–ąjį kartą rengiamo tarptautinio Indijos klasikinio meno festivalio „SurSadhana“ organizatoriai surengė spaudos konferenciją, kurios metu žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę ne tik išgirsti, kokia festivalio programa žiūrovus stebins šiemet, bet ir pasivaišinti indiška arbata bei užkandžiais.

Jau tradicija tapę renginio spaudos pusryčiai vyko svečiuose pas Indijos garbės konsulą Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary – restorane „Sue‘s Indian Raja“. Žiniasklaidos atstovai turėjo išskirtinę galimybę pirmieji pasiklausyti svečio iš Vokietijos Matyas Wolter bei jam akomponuojančio Sanjib Kumar Pal (Indija) užburiančios muzikos, kuri, kaip teigė viena iš pagrindinių festivalio organizatorių Kristina Luna, leido visiems susirinkusiems pasijusti kaipprabangiuose rūmuose gyvenantiems karaliams ir karalienėms.

Organizatoriai džiaugėsi, kad pirmasis renginys įvyks jau lapkričio 7 dieną, Klaipėdoje, o sostinės svečius festivalis džiugins jau šį šeštadienį, lapričio 9 dieną Vilniaus Universiteto Teatro salėje. Festivalis pakvies pasinerti į paslaptingą Indijos šokio ir muzikos pasaulį, kuriame susipins ne tik per ilgus metus išpuoselėta Indijos meno tradicija ir meistrystė, bet taip pat ir Europos bei Indijos menininkų patirtys, kuriomis jie scenoje pasidalins su renginio žiūrovais.

Renginį atidarys unikalus sceninis projektas „LauMes“, kurio metu Natya Devi šokio teatro ir Rajyashree Ramesh akademijos šokėjos, muzikuojant styginių kvartetui Collegium bei atlikėjai Clotilde Solange Arzu, pasakos  nepaprastas moterų istorijas. Rajyashree Ramesh akademijos šokėjos taip pat džiugins ir klasikinio Indijos šokio gerbėjus kompozicija „Idadu Padam–Šyvos šokis“.

Festivalio organizatoriai taip pat pasirengę nustebinti ir muzikos mylėtojus – Anatolijaus Lomonosovo projektas „Saulė sodą sodina“ sujungs indiškus ir lietuviškus muzikinius stilius. Renginio kulminacija taps spaudos pusryčiuose pasirodę Matyas Wolter, profesionalus, sitaro ir surbaharo instrumentus įvaldęs, muzikantas bei tabla ir pakhawaj perkusijos maestro Sanjib Kumar Pal. Daugiau informacijos apie dalyvius ir programą – renginio puslapyje: www.sursadhana.lt.

Spaudos pusryčių nuotraukų autorė – Jovita Ambrazaitytė